Вижте как архитектът на тази вила успява да съчетае очарованието на старата сграда с модернизма на новата.
Стара вила с нов облик
Старата част на ремонтираната къща е запазена, а към нея са добавени и нови елементи – типично за стила на работа на архитекта Бернард Хирхе от Хамбург. За да успее да разшири площта на вилата в стил ар нуво, той предложил на собственичката вместо уголемяване на жилищните пространства, да се изгради отделна постройка, разположена върху модерен плосък покрив. С помощта на бетон, стъкло и строителни материали, архитектът създава прозрачност, откритост и пространство. С този си проект той дори печели и архитектурна награда.
Пълна реконструкция на вилата
Старата вила, която е построена през 1911 година, отдавна е загубила своето очарование. Преди да започне ремонтът тапетите са били захабени и почти цялостно разлепени, остарелите и невпечатляващи с дизайна си и десена си килими и балатуми вече не внасяли ведра атмосфера в стаите. Строителството на сградата е било устойчиво, но се е налагало масово освежаване на интериора и екстериора й. Идеята на собствениците е да се разшири жилищната площ на вилата, както и на градината.
Прозрачен дизайн
Къщата има уникален екстериор, чието въздействие се подсилва от стъклената й фасада. Огромните прозорци, които заемат площ от земята до тавана, придават на вилата прозрачен и ефирен вид. Малката постройка върху плоския покрив е конструирана така, че създава илюзията за масивна къща, построена зад вилата, на която се вижда само част от покрива. Към външната част на къщата е обособена и тераса, която също е остъклена с плъзгащи се врати и прозорци.
Многофункционална сграда
При строежа на къщата са използвани в голяма част материали като бетон и стъкло, което гарантира както за нейната устойчивост, така и за привлекателния й дизайн. Голямата трапезария позволява разположението на огромна маса, която е с изглед към прекрасната градина, вече изпълнена със зеленина. Освен панорамната гледка, всекидневната предлага на собствениците си много удобства като подово отопление, което е под масивния бамбуков паркет. Камината също създава приятна и уютна атмосфера, особено ако е запален огън в нея, който може да се регулира според нуждите. Големите прозорци предлагат разумна защита от преките слънчеви лъчи, които навлизат в изобилие, тъй като по-голяма част от конструкцията на вилата е от стъкло. Над тях са монтирани автоматични щори, които контролират достъпа.
Необичаен стенен дизайн
Бетонът може да придаде на интериора благороден вид, особено ако се използва подходящ цвят за стените и правилната техника за боядисване. Бледият лилав цвят е в абсолютен унисон с кафявите мебели, изработени от ракита. В същото време е идеален фон за рафта, боядисан в бяло.
Тесен коридор между сградите
Между старата и новата част на тази вила в стил ар нуво има малко пространство, което наподобява коридор, което свързва двете сгради. Коридорчето е малко, а по повърхността на стените са монтирани вградени рафтове, които по-скоро му придават облик на килер за съхранение на различни вещи и принадлежности.