Преди цялостния ремонт на всекидневната стая, тя е изглеждала не особено впечатляващо – малка стая с много растения, които закриват прозорците и не позволяват достъп на светлината, и неподходящо сортирани и аранжирани дървени мебели, които са струпани безвкусно в интериора. След ремонта масивните мебели са заменени от такива с по-лека конструкция и по-семпъл дизайн, изработени от ракита. Декоративните стайни растения са сменени с по-подходящи, които са засадени в красиви саксии с орнаменти. Интериорът е освежен напълно, а атмосферата в стаята вече е спокойна и уютна.
Мрачен и апатичен хол
Присъствието на растения краси всеки интериор и му придава особено очарование, свежест и жизненост, но е важен и начинът, по който те са разположени, както и мястото, което им е определено. Собствениците на този хол не са направили подходящ избор както за растението, така и за мебелите и обзавеждането като цяло. Високото растение и гъстите му листа заемат голяма част от иначе малкото пространство и, поставени до прозореца, възпрепятстват проникването на светлина, правейки атмосферата в стаята мрачна и некомфортна. Друга грешка, която са допуснали собствениците, е, че са обзавели малкия хол с обемни и масивни мебели, които допълнително съкращават пространството.
Гъвкаво обзавеждане
По предложение на експерти по интериорен дизайн, холът е преобразен до неузнаваемост. Той е приобщен към трапезарията, като двете стаи са преходни, не се разделят от врати, а едната от тях се явява като естествено разширение и продължение на другата. Ботаническият привкус е актуален и за новата визия на интериора – сега декоративното растение е по-малко и с рядко разположени листа, така че светлината навлиза в стаята, а старата саксия е заменена с нова, с релефна окраска и стилен дизайн. На мястото на големия гардероб е поставен рафт с деликатна конструкция и нежни тонове, който е подходящо място за съхранение на декоративни аксесоари.
Приятното усещане в интериора е постигнато чрез избора на меките тонове на синия цвят, в които са боядисани стените. Старите прозорци са премахнати и са заменени с остъклени плъзгащи се повърхности, благодарение на които обликът на хола е по-ефирен, а стаята визуално изглежда по-просторна. Мекият и удобен бял диван се разгъва и подсигурява място за спане за неочаквани гости. Тясното пространство до масата е практично обособено чрез поставянето на висока етажерка, които служи като библиотека.
След преместването на стария гардероб, близо до шкафа за декоративни аксесоари се освобождава място за поставянето на бюфет, върху който са разположени телевизорът и DVD-то, а над тях има етажерка, която предлага достатъчно свободно място за подреждането на различни списания, книги, сувенири и снимки. Този малък личен кът придава индивидуален оттенък в интериора, правейки го по-уютен.
Въпреки обединяването на двете помещения – всекидневната и трапезарията - всяко едно от тях е запазило своята уникалност. Новите мебели във всекидневната стая, направени от ракита, й придават изключително привлекателен вид, а дървената маса , поставена на централно място в трапезарията, е заобиколена от шест стола – идеално място за семейни събирания и празненства.